Saugok savo asmeninę, jautrią informaciją ir neskelbk jos viešai.

Asmeninė informacija: informacija, identifikuojanti konkretų asmenį, pavyzdžiui, vardas, adresas, telefono numeris, asmens kodas, el. pašto adresas ir kt., vadinama asmenine (arba neskelbtina) informacija.

Vis dažniau viešumoje yra kalbama apie asmens duomenų apsaugą bei kas yra asmens duomenys, o kas – ne. Tačiau kalbama yra ne be reikalo, kadangi suaktyvėjus asmens tapatybės vagystėms, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip mes giname ir apsaugome savo asmens duomenis.

Neviešinami asmens duomenys

 • Pagal bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą neskelbtinais duomenimis yra laikomi šie asmens duomenys: asmens duomenys, atskleidžiantys rasinę arba etninę kilmę, politines pažiūras, religinius ar filosofinius įsitikinimus. Taip pat priklausymas profesinėms sąjungoms, genetiniai duomenys, biometriniai duomenys, tvarkomi siekiant nustatyti jūsų kaip žmogaus tapatybę.
 • Taip pat labai svarbu neleisti paviešinti bei patiems nesidalinti duomenimis, kurie susiję su jūsų sveikata. Taip pat neskelbtini ir neviešinami yra duomenys, susiję su asmens lytiniu gyvenimu ar lytine orientacija.
 • Kaip apsaugoti savo asmens duomenis?

  Europos komisijos atstovybės Lietuvoje atstovė teigia, kad šiame sparčiai besikeičiančiame skaitmeniniame amžiuje būtina užtikrinti teisę į asmens duomenų apsaugą. Yra daugybė galimų pavojų, pavyzdžiui, duomenų atskleidimas be leidimo, tapatybės vagystė, prievarta internete, pakenkimas žmogaus reputacijai.

  Todėl yra labai svarbu ne tik kad teisingai duomenis tvarkytų institucijos, kurioms būtina savo asmens duomenis pateikti, tačiau ir pats žmogus nepamirštų – reikia saugoti duomenis, kol nėra padaryta daug žalos.

  Vartotojui derėtų gerai pamąstyti prieš dalinantis internete pikantiškomis nuotraukomis ar aštriais pasisakymais – juos gali pamatyti ir tie asmenys, kuriems šie įrašai neskirti, pavyzdžiui, potencialus darbdavys ar giminaičiai.

  Patariama internete pateikti kuo mažiau asmens duomenų arba skelbiant juos nežymiai pakeisti.

  Itin apdairiai reikėtų elgtis ir savo asmens duomenų neatskleisti puslapiuose, kurių adreso pradžioje nėra „s“ (https://) ar puslapiuose, kurie siūlo nelegalias paslaugas.

  Skirtingiems prisijungimams naudoti skirtingus slaptažodžius. Taip pat kuriamus slaptažodžius patariama sudaryti iš skaičių ir raidžių, įterpiant ir keletą didžiųjų.

  INTERNETE ELKIS SAUGIAI IR ATSARGIAI!!!:)

  www.000webhost.com