Nesidalink klaidinga informacija, o ją pastebėjęs pranešk kitiems.

Kova su klaidinančia informacija

Informacija sklinda greitai ir lengvai, gal net pernelyg lengvai, ir plačiai paplinta. Mes dar ne visai išanalizavome ar supratome, kokio masto socialinį, politinį ir kultūrinį poveikį daro šis viršgarsinis greitis ir kopijų plitimas.

Dabar yra ne tik daug daugiau kanalų turiniui gauti ir juo dalintis – pasikeitė ir tai, kaip turinys mus pasiekia: padaugėjo žmonių ir metodų – nuo naujienų kanalų iki nuomonės formuotojų, – susijusių su informacijos ir duomenų rengimu, perdavimu ir saugojimu, jau nekalbant apie daugybę bendrovių, kurios iš to sukūrė stambų verslą. Dėl visų šių veiksnių gali būti sunku atskirti faktus nuo fikcijos, kokiais šaltiniais pasitikėti, su kokiais būti atsargiems.

Bet kuriame amžiuje būtina žinoti, kaip savo naudojamomis priemonėmis galime pasidalinti neteisinga ir kartais klaidinančia informacija bei platinti jos kopijas. Programos ir socialiniai tinklai tapo antra prigimtimi, ypač jaunimui, ir daugelis nestabteli patikrinti turinio, kuriuo dalinasi internete su draugais. Tačiau naujausių tyrimų duomenimis net vyresnio amžiaus žmonėms sunku atskirti tikrą ir abejotiną informaciją – o jų pasidalinamos informacijos kiekiai didesni nei bet kurios kitos amžiaus grupės.

www.000webhost.com